DÜNYA:
Dünyanın en tuhaf 10 seks ritüeli

Her kültürün birbirinden farklı  ahlaki yargıları ve yaşam tarzları var. Kabileler ve küçük grupları da hesaba katacak olursak, kültürlere göre seks ritüellerinin hepsini listelemek imkansız.. 


 


Antik Mısır
Antik Mısır cinsellik konusunda erkeklerle kadınların en özgür olduğu kültürlerden biriydi. Nil Nehri’nin gelgitleri ve akışı bile yaratıcı Tanrılarının boşalması olarak algılanırdı. Bu fikir firavunları ortaya çıkardı- Tanrı vergisi iktidarlıklarıyla birlikte- ekinler için suyun verimliliği artsın diye Nil Nehri’ne karşı mastürbasyon ayinleri düzenliyordu. Firavunun cinsel gücünü temsil eden Tanrı Min Festivali boyunca erkekler halk içinde düzenli olarak mastürbasyon yapardı.
 


Endonezya
Endonezya’da Pon adı verilen bir kutlama yapılıyor ve bu kutlama yılda 7 kez, katılımcıların Java adasındaki kutsal bir dağda seks yaparak iyi şans ve kısmet getirmesi amacıyla düzenleniyor. Burada kural şu: Katılımcılar geceyi orada geçirmek ve eşlerinden başka biriyle cinsel ilişkiye girmek zorunda. İnanışa göre, iyi şans dilekleri sadece yıl içindeki 7 kutlama boyunca aynı kişiyle beraber olduklarında gerçekleşebilir.


Antik Yunan
Antik Yunan tarihte, cinsellikteki en verimli ve kabul edici topluluklardan biriydi. Homoseksüellik sıradan bir toplumsal gelenekti ve herkes tarafından kabul edilmişti.
Cinsel tutku iki cins için de normal görülen bir şeydi ve bu sadece taraflar arasındaki aktif/ pasif rol bakımından birbirinden ayrılıyordu. Aktif olan kişi cinsel eylemi gerçekleştirendi, bu onun toplumdaki yüksek statüsünü, yetişkinliğini ve maskülenliği yansıtan bir eylemdi. Pasif kişi ise daha alt statüdeki boyun eğen, daha genç ve feminen taraftı. Eşcinsel ilişkiler Antik Yunan’da en çok yaşlı erkek ile genç delikanlılar arasında görülüyordu.
 


Hindistan
Merkez Hindistan’ın Chhattisgarh bölgesinde ormanda yaşayan The Deer Horn Muria kabilesinin Ghotul adı verilen, genç kız ve erkeklere şarkı, kabile dansı ve seks öğreten bir festivali var. Gece olduğunda törensel toplu seks düzenir. Kızlar doğal bitkisel bir doğum kontrol likörü içerek hamilelikten korunur ve her gece farklı bir seks partneri seçerler. Eğer bitkisel içecek işe yaramaz ve kız hamile kalırsa, tüm köy bebeği sahiplenir ve kimse babasının kim olduğunu bilmez.
 


Haiti
Haiti’de bulunan Saut-d’Eau şelaleleri dinsel bir öneme sahip. Her yaz Temmuz ayında voodoo uygulayıcıları ve inananlar, ayinlerini gerçekleştirmek için  kutsal bölgeye hac yolculuğu yapar ve aşk tanrıçalarına tapar. Sondan bir önceki ibadet, herkesin çıplak halde şelalenin altına girip cennetten iyilik istemesini içerir.Son olarak katılımcılar kutsanmış hayvanların kanıyla çamur karışımı çevresinde kıvrılarak seksüel bir dans gerçekleştirir.
 


Nijer
Wodaabe’ler Nijer’in güzellikleri ve zengin kültürel seremonileriyle tanınan bir kabilesi. Geleneksel olarak, kişinin ilk evliliği daha bebekken ailesi tarafından ayarlanır ve aynı sülaledeki kuzenlerinden biriyle evlenmek zorundadır. Her yıl düzenlenen Gerewol festivalinde Wodaabe erkekleri, özenle hazırlanmış kostümlerini giyer, yüzlerini boyar ve güzel dişlerini, gözlerini ve özelliklerini göstermek için bir dizi kadının önünde dikilir.
Kadınlar en çok etkilendikleri erkekleri yeni kocaları olarak seçer ve yeni çiftin, eski kocanın haberi olmadan birlikte olması sosyal olarak da onaylanır. Usüle uygun ilk evliliğin tersine ikinci evlilik “aşk evliliği” olarak anılır


Himalayalar
Himalayaların yerleşim yerlerinde tarıma  uygun arazi yok bulunmadığı için birden fazla oğlu olan aileler her oğluna toprağını bölerek kendi ailelerini kurmasını böylece aile başına daha az tarım düşmesini sağlar. Bunun için buldukları çözüm de tüm erkek çocuklar için tek bir bekar kadın eş bulup arsayı bütün halinde ellerinde tutmak. Bazı Nepal topluluklarında çoğu erkek kardeş tek bir kadını paylaşır ve hepsi onunla evlenir.
Antropologlar bu tip tüm erkek kardeşlerin bir kadınla evlendiği çok kocalı toplum yapısına  “kardeşçe çok eşlilik” der.
 


Papua Yeni Gine
Papua Yeni Gine 848 farklı dil ve farklı geleneksel toplulukla dünyanın en çok kültürel çeşitliliğe sahip ülkelerinden biri. Trobriand kabilesi nesilden nesile geçen büyülerle uğraşır ve bu büyülerden bazıları, birine cinsel istek vermek veya birini güzelleştirmek için kullanılır. Güzellik büyüleri Hindistan cevizi yağına karşı tekrarlanır ve bu yağ kişinin cildine sürülür. Kabile ayrıca genç yaşta cinsel aktiflikleriyle de bilinir. Bir diğer ilginç ayrıntı da evlilik öncesi seksin iyi karşılanması ancak evlenmeden önce birlikte yemeğe çıkmanın hoş karşılanmaması.
 


Sambian kabilesinin cinsel alışkanlıkları Trobriand’lı komşularından çok daha uç. Sambian erkekleri kadınların yanından 7 yaşında ayrılır ve sadece erkeklerden oluşan bir toplulukta 10 yıl yaşar. Ciltleri, kadınlarla olan etkileşimle gelen kirlenmeyi ortadan kaldırmak için delinir ve burunlarından kan gelip kusana kadar şeker kamışı yerler. Güç, büyüme ve cinsel iktidar getirmesi için kabiledeki yaşlı erkeklerin spermlerini içerler ve topluluğa geri döndüklerinde de eşlerinin adet kanamasını yansıtmak amacıyla burun kanatma alışkanlıklarını devam ettirirler.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Brüksel'deki PKK çadırı kaldırıldı
Brüksel'deki terör saldırılarının ardından polis, PKK yandaşlarından çadırı kaldırmasını istedi.

Haberi Oku