FUTBOL:
Trabzonspor kaptanı Onur Kıvrak'tan önemli açıklamalar
Trabzonspor kaptanı Onur Kıvrak beIN SPORT HABER'de yayınlanan "VIP" programına konuk oldu ve önemli açıklamalar yaptı. Onur, futbolu Trabzonspor'da bırakmak istediğini söyledi.

İşte başarılı file bekçisinin açıklamalarından satır başları;

"EĞER BİR SERİ YAKALARSAK..."

Rıza hocayla birlikte yavaş yavaş istediğimiz seviyeye geliyoruz. Çok iyi bir ekibimiz var, maalesef bunu sahaya yansıtamadık. Bu hoca değişikliğiyle birlikte daha olumlu şeylerin yansıyacağını düşünüyorum. Sonuçta futbol... Ne olursa olsun, iyi bir ekip ve iyi bir kadro var. Maalesef bir seri yakalayamadık. Ama şuan ortam iyi, herşey güzel... Eğer bir seri yakalarsak; arkasının geleceğini düşünüyorum. İnşallah, rabbim bunu bize yaşatır ve arkası gelir." dedi.

"O VERDİĞİMİZ PUANLAR OLMASA.."

"Çok şanssız maçlar kaybettik ya da çok şanssız puanlar verdik... O verdiğimiz puanlar olmasa, bugün çok farklı şeyler konuşuyor olurduk. Puan tablosundaki yerimiz çok farklı olurdu. Ama bunu en kısa zamanda düzeltmek yine bizim elimizde. Takım olarak da bu yönde çalışmalarımız sürüyor." ifadelerde bulundu.

"BANA İNANILMAZ BİR DERECEDE ACI VERDİ"

Beni tanıyan bilir, ben çok duygularımı dışa aktaran biri değilim. Trabzonspor'a geldiğim günden itibaren sorunları hep kendim kendime çözmeye çalıştım. Ve bunda da başarılı oldum... O dönem çok sıkıntılı bir dönemdi. Çünkü; Trabzonspor'da başladığım kariyerimde ilk defa altı gol yedim. Bu bana inanılmaz derecede bir acı verdi. Benim altı gol yemem önemli değil, Trabzonspor altı gol yedi. Önemli olan budur... Trabzonspor'a, böyle bir camiaya yakışmayacak bir skordu. Keza Alanya maçı da böyleydi. Maalesef bu sezon, bir takımın başına gelmeyecek ya da kırk-elli yılda bir gelecek olaylar Trabzonspor'un başına geldi. Ama bunlardan ders almak önemli. Eğer bu hatalardan ders alıp, ders çıkarabilirsek; önümüze daha iyi bakabiliriz."İLK GELDİĞİMDE NE HİSSEDİYORSAM..."

Buraya ilk geldiğimde ne hissediyorsam aynı duyguların daha fazlasını hissediyorum. En baştan beri yaptığım tercihin doğru olduğunu çok iyi biliyorum. İyiki buraya gelmişim. Transferimde emeği geçen kimse varsa; hepsine çok teşekkür ederim. İşimi gerçekten severek yapıyorum Trabzon'da. Bu şehrin yaşantısına alışmış biriyim artık. Kazandığımızda mutlu olan; kaybettiğimizde de şehirdeki insanlar gibi mutsuz olan, bir hafta boyunca hiçbir yere çıkmayan, sadece evimde ailemle vakit geçiren bir insanım. O yüzden, yaşım 29; nasip olursa futbolu Trabzonspor'da bırakmak istiyorum. Trabzonsporlu Onur olarak futbolu noktalamak istiyorum."

"İYİ BİR ONUR GÖRECEKLER"

Çok şanssız sakatlıklar geçirdim bu sene. En son yaşadığım sakatlıktı. 3. dereceye yakın bir yırtıkla bir maç oynadım ve üzerine üç maç oynayamadım. Ama şimdi iyiyim. Kayserispor maçından sonra daha iyi olduğumu düşünüyorum. Ve taraftarlarımızın, bu saatten sonra daha iyi bir Onur göreceklerine inanıyorum.

"TRABZONSPOR'UN KALECİLERİ BENİM CANIMDIR"

Esteban da Uğurcan da... Trabzonspor'un kalecileri benim birer canımdır. Çünkü Trabzonspor'a hizmet ediyorlar. Trabzonspor'un başarısı için ter döküyorlar, katkı sağlamaya çalışıyorlar. Bir sıkıntıları varsa, bunları gidermek için yanlarında olurum. Hepsi gerçekten çok karakterli insanlar... Geçmişten bu zamana kadar da öyleydi. Tolga ağabeyle de aramızda inanılmaz bir ilişki vardı. Trabzonspor'daki kaleciler hep ağabey - kardeş şeklinde olmuştur. İnşallah böyle de devam edecek.

"SAKATLIĞIMDAN DOLAYI AVRUPA TRANSFERİM İPTAL OLDU"

2011'de şampiyon olduğumuz zaman Avrupa'ya transferim vardı. Maalesef çapraz bağlarım koptuğu için bu transfer iptal oldu. Çok zor sakatlıklar geçirdim... Sonrasında; Varşova maçında ikinci kez çapraz bağlarım koptu. Bir futbolcunun başına gelebilecek en ağır sakatlıklar. Şükürler olsun bunların üstesinden geldim. Çalışarak bunu başardım. Severek yaptığım için de olabilir. Trabzonspor'a daha çok şey vermem gerekiyor. Çünkü ben çok şey aldım...

"MİLLİ TAKIM'A SEVEREK GİDERSİN AMA..."

Orası vatan. Çağırdıkları zaman severek giderek gidersin... Ama benim kafamdaki hedef, varımla yoğumla bir kez daha Trabzonspor forması altında şampiyonluk yaşamak. Bir şampiyonluk daha için herşeyimi vermek istiyorum. Bu takımın kaptanıyım. Bu forma altında bir kupa kaldırmak istiyorum. İnşallah bu şampiyonluk kupası olur. Kaliteli de kadromuz var ama her şey bir anda olmuyor. Yönetimimiz çalışıyor, teknik ekibimiz çalışıyor, biz futbolcular çalışıyoruz. Bu bir süreci daha az zararla dönmek daha avantajlıdır tabi. 7-8 puan daha yukarda olabilirdik... İnşallah Osmanlı maçıyla birlikte çıkışa geçeriz ve sezon sonuna kadar da bu sürer.

"YERLİ FUTBOLCULARIN DAHA FAZLA OYNAMASINI İSTERİM"

Birşey söylediğiniz zaman sosyal medya sizi perişan ediyor. Maalesef, o kadar kötü birşey ki... Sosyal medya çıktı, bazı şeyler bozuldu. Sosyal medya hesabım da yok bu arada. Burak Yılmaz'a kesinlikle katılıyorum. Çok açık söylemek gerekirse, tabiki bir sınır olmalı... Bu sınırı büyüklerimiz belirlemeli. Her önüne gelen birşey söylerse olmaz bu iş. Eğer sınır olursa; benim yerli kardeşim, daha fazla forma fırsatı bulacak ve kendisini gösterme şansı bulacak.  Çok değerli gençlerimiz var. Trabzonspor'un altyapısında çok değerli oyuncular var. A Takım'a yükselen oyuncular da öyle. Bunları kaybetmemek adına sınır gerekli diye düşünüyorum. Ya da sınır koymasınlar ama başka formüller de olabilir. Bunun üzerinde, işi bilen büyüklerimiz karar almalıdır. Sınır olmadığı zaman kendi şehrinde Türkçe konuşamıyorsun, İngilizce günaydın diyorsun."VİDEO HAKEM SİSTEMİİ FUTBOLUN BİR PARÇASI OLABİLİR"

Teknolojinin önüne geçemiyorsun. Hergün yeni birşey çıkabiliyor. Bence, futbolun bir parçası olabilir. Bazen öyle bir pozisyon oluyor ki; diğer takımın canı yanıyor... Versen yanlış veriyorsun ya da vermesen. Çünkü biz futbolcular, gerçekten bu işten mutlu oluyoruz ya da mutsuz oluyoruz. Haksızlık olunca çok üzülüyorum. Hem futbolcular hem de hakemler adına daha güzel olacağına inanıyorum. Hakların biraz daha korunacağını düşünüyorum.

"BENİ BEN YAPAN TEKNİK ADAM..."

Tüm çalıştığım teknik adamlar çok değerli. Bu kulübün efsaneleriyle çalışma şansına eriştim. Ve hepsiyle çalıştığım için de çok gururluyum. Ama tabiki Şenol Güneş benim hayatımda çok farklı bir yere sahip.

"YUSUF VE ABDULKADİR ÇOK DEĞERLİ"

Aileden çok iyi yetişmiş çocuklar... İkisi gerçekten pırıl pırıl çocuklar. Kendilerini çok iyi geliştirmişler. Trabzonspor'a maddi ve manevi katkı sağlayacaklarsa kesinlikle Avrupa'ya gitmeliler. Hem Trabzonspor'un adını hem de kendi isimlerini Avrupa'da devam ettirmeliler. Gitmelerini de isterim... Onlara söylediğim budur.

"SADECE BUFFON"

Çok iyi kaleciler var... Çok iyi, yetenekliler ama hala bir Buffon gerçeği devam ediyor. Yaşına rağmen hala orda olmak, bu seviyeyi korumak çok önemli. Diğerlerine ayıp olmasın ama sadece Buffon'u söyleyebilirim.

Türkiye'de de çok iyi yerli ve yabancı kaleciler var. Ama inşallah daha çok yerli kaleci gelir. Daha çok kendilerini gösterirler. Bazı kaleciler vardır, fırsat bulduğunda çıkarlar. Herkes o yoldan geldi... Ben 21 yaşında oynamaya başladım Trabzonspor'da. Şahsi fikrim, Türk kalecilere biraz daha fazla değer verilmeli diye düşünüyorum.

- Muslera ile aranızdaki ilişki çok iyi...

Evet, böyle iyi karakterli insanların gerçekten başımızın üstünde yeri var. Kaliteli kalecileri ayrı tutuyorum. Onlar tabiki de gelsinler, ülkemizde oynasınlar. Hem lige kalite katıyorlar hem de insanlığıyla insanlarımıza örnek oluyorlar, bunlar çok öenemli... Ama ne olursa olsun; bir yerli kaleci olarak, yerli kalecilerin daha fazla oynaması gerektiği düşüncesindeyim.

"ÇOK İYİ BİR MUTFAĞA SAHİBİZ"

11 yıl olacak neredeyse, Karadeniz'in herşeyini biliyorum. Çok iyi tanınan ya da tanınmayan yemeklerini de bilirim. Kavurma, köfte, balık... Çok iyi bir mutfağımız var.

"TARAFTARLARA MESAJIM..."

Emin olsunlar, onlar nasıl üzülüyorsa biz de öyle üzülüyoruz. Ben takım kaptanı olarak, onlar ne hissediyorsa; ben en az bir katı daha fazla şey hissediyorum. Kaybettiğimiz hafta onlar dışarı çıkmaya utanıyorsa, aynı şekilde ben de utanıyorum. Takım arkadaşlarım da utanıyor... Biz bir aileyiz. Eğer birlikte olursak güçlüyüz. Trabzon şehri ve Trabzonspor birleşirse her zaman güçlü olur. Bir yanımız eksik kalırsa, o zaman olmuyor maalesef. O yüzden her zaman onlara ihtiyacımız var. Ellerinden geldikçe bize destek olsunlar. Sağolsun oluyorlar da, bizim şehrimiz zengin bir şehir değil; belki ekmeğini almıyor ama maç biletini alıyor. Biz bunun farkındayız. 11 yıldır bu havayı soluyorum. Onlara her zaman borcumuz var. Her zaman başımızın üstünde yerleri var. İnşallah en kısa zamanda bu borcumuzu telafi edeceğiz. Tek düşüncemiz bu.Unutumadığın maç?


"En çok mutlu olduğum, Şanlıurfa'da Fenerbahçe ile oynadığımız Türkiye Kupası finali."

En zorlayan isim?

"Beni en çok zorlayan isim Burak Yılmaz'dı. Çok kaliteli çok yetenekli bir futbolcu. Alex çok iyi bir futbolcuydu, karakteri de öyleydi."

Trabzosnpor'da teknik adamlık yapmak istiyor musun?

"Hayır. Bu soruya kesin olarak cevap verebilirim, hayır. Büyük konuşmak yersiz olur ama futbolu bıraktıktan sonra futbolla ilgilenmeyi düşünmüyorum."

Trabzon'da yaşar mısın futbolu bıraktıktan sonra?

"Neden yaşamayayım... Şuanda Trabzon'da evim var. O evim de hep kalacak. Sürekli gidip geleceğim. Benim kızım da Trabzon doğumlu. Bunu özellikle istedim. Çünkü benim için farklı bir şehir burası. İzmirliyim ama Trabzonluyum."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Alejandro Grimaldo: "Fenerbahçe çok kaliteli...
Benfica'nın İspanyol yıldızı Alejandro Grimaldo, Fenrebahçe maçı öncesi konuştu. İşte Alejandro Grimaldo'nun...

Haberi Oku