PARA VERSE, BU KADAR REKLAM YAPAMAZDI.

Yıllardır Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca AKP hükümetlerinin başbakanları ve sözcülerine ilaveten, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ a yaranmak için, kendilerine vazife çıkartan bazı bakan ve milletvekilleri, asli görevleri gereği milletin dertlerine çare olmaları gerekirken, onlar da yatıp kalkıp CHP.Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu konuşmaktan yorulmadılar. Biz onların konuşmalarından yorulduk. Tıpkı Bremen mızıkacıları gibi. Hemşerim Türkiye Büyük Millet Meclisi kimsenin babasının aş evi ve tapulu malı değil

Halbuki bu kişiler asli Kılıçdaroğlu’nu konuşana kadar, devlet ve millet için ne yaptıklarını ve ne yapacaklarını halka anlatsalar, daha fazla aranan lider olurlardı. Nedense yaptıklarını ve yapacaklarını anlatmaktan adeta kaçmakta ve milletin karşısına geçerek, adeta insanların akıllarıyla oynamayı daha kârlı görmekteler.. Millet sizi yatıp kalkıp Kılıçdaroğlu’nu konuşun diye oraya göndermedi. İnsanda biraz yüz kızarması olur.

Adeta CHP. nin reklam firması elemanları gibi, mikrofonlar karşısında yaptıkları konuşmalarının en az yüzde seksenin, Kılıçdaroğlu’na ayırmaktalar. Kendilerince Kılıçdaroğlu’nu halkın gözünden düşürmeyi amaçlamaktadırlar. Halbuki halkın gözünden kendileri düşmekte ama, Kılıçdaroğlu’nu yüceltiyorlar da bunu sadece kendileri görememekte.

Devamlı reklamı yapılan ürün, her zaman gündemde kalır ve insanların beyinlerinde yerini alır. Böylece de alıcısı çok olur. Bence CHP. Teşkilatı ve Kılıçdaroğlu AKP.nin bu reklamcılarına teşekkür etmeli. Trilyonlarca para verseler, bunların yaptığı kadar insanların beyinlerin ve gönüllerinde yer alamaz ve etkili olamazlardı.

Bence, Kılıçdaroğlu’ndan korkarak ,sakız çiğner gibi, gece gündüz dillerinden düşürmediklerine bakılırsa, bu bir korkunun ifadesi olsa gerek. Halbuki güzel bir ata sözü vardır “Korkunun ecele faydası yoktur”. Dimyata pirince gidiyorum derken, evdeki bulgurdan oluyor bu reklamcılarda, haberleri yok. Kârlı çıkan tabi ki Kılıçdaroğlu. Bu neyin korkusu ki hep birlikte bir ağızdan koro sanatçıları gibi aynı konuda akıllarınca Kılıçdaroğlunu yaylım ateşe tutmalar, neyin korkusu ? Bence böyle davranarak Kılıçdaroğlu’nun eline koz vererek kendilerini ateşe atmaktalar. Reklamcılığı yapmadan bin defa düşünmek gerek çünkü son yıllarda Kılıçdaroğlu’nun eline verilen kozun haddi hesabı yok. Öyle kabadayılık yaparak zafere gidilmiyor.

Bu reklamcıların tüm Tv. Kanallarında boy göstermesi ve ağızlarından Kılıçdaroğlu’nu düşürmemeleri kundaktaki bebelerin bile Kılıçdaroğlu adını ezberlemelerine yardımcı olmuşlardır.

İlk okul çocuklar arasında yapılan bir araştırmada, çocuklara Türkiye de en çok hangi siyasinin adını b iliyorsunuz dendiğinde, çocukların hemen hemen hepsi önce Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, sonrada Erdoğan ve Binali Yıldırım demişler. Bir çoğu da Erdoğan adını bilmiyor ama Kılıçdaroğlu adını biliyorlar. İşte yapılan reklam büyük ölçüde bu işe yaramış.Yani yaptıkları reklamları kendi hanelerine zarar, Kılıçdaroğlu hanesine kâr olarak yazılmışta haberleri olmamış. Boşuna dememişler “Çocuktan al haberi” diye.

Para versen, inanın bu kadar akıllarda kalan bir reklam yapılamazdı. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, diğer AKP. yetkilileri farkında olmadan kendilerine kötülük, Kılıçdaroğlu’na büyük bir iyilik yapmaktalar. Pirim yapmak peşinde koşmak, bazen insana büyük zararlarda vermekte.Bu sözümde, kendine paye çıkartarak liderinin gözüne girmeye çalışanlaradır.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM.

Gerçek Fıkra

Bir gün Temel ve Dursun bakmışlar ki 40. kata çıkmak için asansör bozulmuş.
Temel demiş "Çikana kadar ben sana fıkra anlatırum."
"Tamam." demiş Dursun.
Nefes nefese 35'inci kata çıkmışlar. Dursun da dönüp Temele "Ula Temel ne saçma fikra anlattun be sen bana. Ben sana gerçek bir fıkra anlatayum da gör fıkra nasulmuş."
"Tamam,anlat pakayum fikranu."demiş Temel.
"Anahtaru kapiciden almayu unuttuk da."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.