ÜVEY EVLAT !.

Devlete baba diyorlar da, bu devlet hem resmi ve hem de imam nikahlı olsa gerek.. Çocuklarının biri üvey evlat, diğeri has evlat. Has evlat grubu, milyon dolar sahibi olarak devletin tüm ihalelerini alıp, en büyük kredilerinden kolayca faydalan yandaşlar. Diğer üvey evlatlar ise, köylü, çiftçi, esnaf, işçi, memur ve emekliler gurubu.

Oyu almak için, Köprüyü gecene kadar yanınızdayız. Köprüyü geçtikten sonra, kaderine terk ettikleri ve kolayca ezdikleri, korkutularak yaşatılan, imam nikahlı hatunun evlatları, yani üvey görülen evlatlar. Onların bin lira vergi ve sigorta borcu, hatta bankalara olan faiz borçları asla silinmez. Hatta icra kapılarına dayandığı gibi hapishanelere düşerler, icralarla iş yerleri evler altlarından alınır. Tarlaları, hayvanları, alet ve edevatları ellerinden alınır. Küçük esnafın, çiftçinin faizleri silinmediği gibi, ana paraları da yapılandırılmaz. Feryatlarını oy isterken duyanlar kulaklarını tıkar ve duymazlar. Devlet seyirci kalır. Sorarım size, bu gurubun günahı ne ?.

Ama, yüzlerce milyon borcu olan yandaş dolar milyonerlerinin vergi ve sigorta borçları silinir. Bankalara olan faizleri sıfırlandığı gibi, ana borçları da istedikleri gibi yapılandırılır. Sihirli el hep onların yanındadır. Üvey evlatlar verir, onlar yer yerde doymazlar bile. Asıl, onlar üvey olmayıp vatanını seven gerçek öz evlatlardır da, tek suçları haram yemesini bilmeyen gerçek Müslüman ve asil Türklerdir onlar. Kimlik Türkü ve kimlik Müslüman’ı asla olmazlar.

İşçi, memur, emekli, küçük esnaf, çiftçi açlık sınırında, iktidardakiler ise şatafat ve lüks içinde yaşıyor. Bu da yetmiyor; iktidar eliyle ile kısa sürede zengin yapılan yandaş girişimcinin şaibeli kazançlarının vergisi “uzlaşma” adı altında bir kalemde siliniyor.

CHP. Milletvekili Umut Oranın açıklamasına göre, yandaşların 3 milyarlık vergi borçları sıfırlanmış. Bunlar sıfırlanırken Esnafın kepenk kapatması görmezden gelinir ve ithalata bağımlılık cazip hale gelir. Çiftçi yok edildi. İthalattan köşe dönen yandaşlar düşünülerek. Tüm tahıl ürünlerinin ve hayvancılığın ithalatına hız verildi. İşte buzdağının görünen kısmı bu, Görünmeyen kısmı da ülkeyi uçuruma götürmekte. İlgililer koltuk uğruna inkarı mubah saymakta. Vatandaşın gözünün içine baka baka Allah ve peygamber adı kullanılarak yalan konuşmak, onlar için en kolay kurtuluş yolu olmakta.

Seçim zamanı çiftçinin, esnafın, emeklinin yanında olduğunu söyleyenler, iktidar olunca hatırlanmaz. Meydanlarda konuşulan siyasi konuşma olarak ifade edilir.

Haftanın sözü : Yalaka yaşayıp adam görünmektense, mertçe yaşayım bir garip olmayı tercih ederim.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM

Hanımla Muhabbet

Hoca bir gün karısına :
- "Hatun" demiş, "Şu bizim komşu, çarıkçı, Mehmet ağanın adı neydi ?"

- "Kendin söyledin ya, efendi" demiş karısı, "Mehmet ağa."

- "Canım, dilim sürçtü işte... Ne iş yapar diyecektim." demiş Hoca.

- "A efendi" demiş karısı, "kendin çarıkçı demedin mi?"

- "Anlasana işte" demiş Hoca, "nerede oturuyor demek istedim."

- "Efendi, bugün sana ne oluyor?" demiş karısı "Komşu" dedin ya..."

Hoca birden sinirlenmiş.
- "Aman be karı... Seninle de bir türlü konuşulmaz ki!"

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.